15.4 C
Zvornik
20/May/2024

Sportski pregled: FK Drina bolja od Romanije; Džudistkinja Sandra Popović donosi srebro u Zvornik

Ovog vikenda klubovi FK Drina, RK Drina, ODŽK Sokolovi i TKD Srpski Soko su učestvovali na različitim sportskim takmičenjima.

Fudbaleri Drine su na domaćem terenu pobijedili ekipu Romanija Pale rezultatom 3:1. Nakom šest odigranih kola zauzimaju 12. mjesto prve lige RS sa 8 osvojenih bodova.

Takmičari Džudo kluba Sokolovi Zvornik za vikend u Cazinu su se takmičili na Balkanskom prvenstvu. Sandra Popović osvojila je na ovom takmičenju srebro u kategoriji juniora.

Prvo kolo voljom žreba bila je slobodna, u drugom meču je pobjedila reprezentativku Turske, potom Rumunije da bi u finalu izgubila od reprezentativke Turske.

Sanja popovic dzudo klub sokolovi zvornik srebro balkansko prvenstvo

Ekipa RK Drina je odigrala prvu utakmicu na domaćem terenu u ovoj sezoni. Rezutlatom 34:32 pobjedili su RK Slaviju. Trenutno se nalaze na četvrtom mjestu sa osvojena 2 boda na tabeli Prve lige Republike Srpske.

Juče je Taekwondo klub Srpski Soko Zvornik učestvovao na takmičenju Šekovići Open. Klub je zauzeo prvo mjesto u ukupnom plasmanu. Uroš Lazić je proglašen za najuspješnijeg starijeg kadeta a David Lazić za najuspješnijeg mlađeg juniora.